Köpeklerde Kısırlaştırma

Köpeklerde Kısırlaştırma ait tanıtım resmi

     Hayvanlar bir hayvan severin gözüyle bakıldığı zaman onların en değerli varlıklarıdır. Tıpkı küçük bir bebek gibi her an korunmaya muhtaç canlılardır. Özellikle köpek sahipleri için bu duygusal bağ biraz daha fazladır. Tüm gün işteyken sizin yolunuzu gözlerler. En mutsuz anlarınızda bile size kendini sevdirerek tatlı şirinlikleriyle moralinizi düzeltebilirler. Belki konuşamazlar ama kalpten bağlılık konuşmadan anlaşmaya da yeter. Tüm yaramazlıklarına göz yumarsınız.

     Size amaçsızca sevmenin ne demek olduğunu öğretirler. Sahip olabileceğiniz en güzel mutluluk kaynağıdır ve bu mutluk kaynağına bir zarar gelsin istemezsiniz. Hasta olduğunda iyileşsin diye çırpınır durursunuz. İşler bazen yolunda gitmediğinizde tüm aklınız minik dostunuzda kalır. Bizler, siz değerli dostlarınızla daha iyi bağ kurun diye, tüm hastalıkların ve ileride karşılaşabileceğiniz sıkıntıların önüne geçebilmek adına sizlere köpek kısırlaştırma hizmeti sunmaktayız.

     En yakın dostlarınıza zaman zaman kızsanız da, onların kızgınlık dönemlerinde ne yapmanız gerektiği konusunda aklınızda soru işaretleri varsa ve onların sağlığı açısından bazı problemleri tehdit olarak görüyorsanız; tek yapmanız gereken en yakın sürede bizimle irtibata geçmek olmalıdır. Köpek kısırlaştırma, sanıldığının aksine hayvanın sağlığı açısından da son derece yararlıdır. Bu nedenle sadece kısırlaştırma işlemini plansız üreme olarak değerlendirmemek gerekir.

     Hayvanınızın ileride karşılaşacağı sağlık problemlerine de öncelikli bir çözüm niteliğinde bakmak gereklidir. Ayrıca hayvanınızın saldırgan tavırlarını bir kenara bırakıp daha uyumlu ve daha sevecen olmasını da sağlarsınız. Böylece doğaya ve yaşam koşullarına adapte olması yönünden de kaliteli standartlar çerçevesinde ömrünü uzatmış olursunuz. Köpek kısırlaştırma hizmeti, son derece yararlı ve sağlıklı bir işlem olması nedeniyle tüm hayvan sahiplerine bu işlemi öneriyoruz.

     Köpek kısırlaştırma son derece ciddi bir iştir. Nasıl ki doğru yapıldığında hayat kurtarırsa, yanlış yapıldığında ya da ameliyat sırasında bir şeyler yolunda gitmediği zaman hayatınızı kâbusa çevirebilir. Küçük dostlarınız sizin en değerli varlığınızdır. Bu en değerli varlıkları da en güvendiklerinize emanet etmek istersiniz. ‘Şifa Veteriner Kliniği’ olarak sizleri hiçbir zaman değerli dostlarınıza karşı mahcup bırakmadık. Karşılıklı olarak bu güveni sağladığımız için sizlere teşekkür ederiz.

Kısırlaştırmanın Faydaları

     Köpek kısırlaştırma işlemi doğru yapıldığı takdirde oldukça faydalıdır. Öncelikli olarak köpek kısırlaştırmayı dişi köpek ve erkek köpek olarak ayırmak isteriz. Çünkü kızgınlık dönemleri ve sağlık yapıları açısından birbirinden farklıdırlar. Dişi köpekler yumurtalık kistine ve rahimde oluşabilecek önemli iltihaplanmalara karşı her zaman tehdit altındadır. Dişi köpeğiniz varsa ve ilk olgunluk dönemine girdiği andan itibaren kısırlaştırma işlemi gerçekleşirse ileride oluşabilecek bu ciddi sorunların önüne kolaylıkla geçilmiş olur

     Ayrıca rahim kanseri de dişi köpeklerde ilerleyen yaşlarda önemli görülen bir problemdir. Bu nedenle çok geç olmadan dişi köpeklerinizi kısırlaştırmanızı tavsiye ederiz. Köpek kısırlaştırma yararları bakımından erkek köpeklerde de önemli rol oynar. Prostat kanseri ve testislerde oluşabilecek kitleler ve kanserli dokular ne yazık ki erkek köpek sahiplerinin korkulu rüyasıdır. Kısırlaştırma işlemleri sizlere bu gibi durumlardan kurtulma faydasını sağlar.

     Erkek köpeklerde evden kaçma ne yazık ki bu kızgınlık dönemlerinde en sık rastlanan bir problemdir. Evdeyse her bulduğu açık kapıdan sokağa atar kendini, bahçedeyse bu iş zincir kırıp soluğu dişi köpeklerin yanında almaya kadar gider.

     Ayrıca dişi ve erkek köpeklerinizde kısırlaştırma işleminden sonra onların psikolojilerinin daha düzenli hale geldiğini ve olur olmadık zamanlarda hırlama ve huzursuzluk göstergelerinin azaldığını fark edeceksiniz. Bu nedenle köpek kısırlaştırma hem hayvan açısından hem de sahibi açısından oldukça faydalı ve rahatlatıcı bir işlemdir. Unutmayın sadece zamanınızın küçük bir dilimini ayırarak gerçekleştireceğiniz bu işlem dostunuzun ömrünü daha uzun kılacak ve sağlıklı, kaliteli bir yaşam sürmesine katkıda bulunacaktır.
 

Köpek Kısırlaştırma Sonrası Bakım

     Köpek kısırlaştırma işlemi çok uzun sürecek ve ciddi sorunlar yaşatacak bir işlem değildir. Sanıldığının aksine doğru ellerde çok pratik ve kolay bir işlemdir. Kısırlaştırma ameliyatından 1 gün sonra hayat normal seyrinde devam eder. Yaklaşık 1 hafta içerisinde ameliyat yarası kapanır ve herşey normal seyrinde devam eder.

Tüm sorularınız için Şifa Veteriner Kliniği'ndeki hekimlerimiz ile görüşebilirsiniz.


Şifa Veteriner Kliniği | İzmir 


Paylaş: